Sprzątanie to bardzo ciężka praca


Sprzątanie to bardzo ciężka i wyczerpująca praca fizyczna. W Polsce sprzątaczka jest zawodem bardzo nisko płatnym i niezbyt docenianym przez pracodawców. Aby wykonywać ten ciężki zawód trzeba mieć dobre zdrowie, a także dużą cierpliwość i doskonały wzrok. Przy pracy kobiety dużo się schylają i dźwigają ciężkie wiadra z wodą co dodatkowo obciąża kręgosłup. Sprzątaczka myje podłogi i dokładnie odkurza dywany, a także ściera kurz z szafek. Zajęcie to jest czasochłonne i niezbyt ciekawe, a człowiek zatrudniony w tej branży nie możliwości rozwoju lub awansu. Wiele osób narzeka na tą pracę, gdyż szybko brudzą się ręce, a człowiek dość szybko czuje się zmęczony i zrezygnowany. Nic tak człowieka nie motywuje przy pracy jak pochwały szefa i premie finansowe, a niestety w pracy sprzątaczki ciężko o jakiekolwiek pochwały i premie.
Ludzie często krytykują sprzątaczkę, że źle sprząta i niezbyt doceniają jej pracę. Praca sprzątaczki to zadania takie jak mycie podłóg i ścieranie kurzu, a także inne czynności np. wynoszenie śmieci i podlewanie roślin. Środki do pielęgnacji podłóg powinny być pachnące i nowoczesne, aby podłoga błyszczała i cudownie pachniała kwiatami. Dość często oprócz sprzątania trzeba także dokładnie przewietrzyć pomieszczenia, w których przebywamy, aby klienci i szef był zadowolony. Okna i drzwi powinny być czyszczone środkami delikatnymi, aby przypadkiem nie uszkodzić szyby lub drzwi.
Wiedza i doświadczenie w zakresie sprzątania w biurze i w domu pomogą nam uniknąć wiele podstawowych błędów i ewentualnych uszkodzeń mebli i sprzętów. Wiele osób poszukuje zajęcia sprzątanie poznań, a niektórzy szukają sprzątania jako pracy na stałe. Pracę sprzątania podejmują często emeryci lub studenci, albo osoby na etacie, którzy chcą po prostu dorobić w weekendy do podstawowej pensji. W kraju gdzie panuje duże bezrobocie nikogo nie dziwi widok młodej osoby, która podjęła się pracy sprzątaczki. Niektóre osoby kochają czystość i porządek wokół siebie. Okna błyszczące i czysta podłoga ucieszy każdego człowieka, który kocha porządek.