Ochrony spawalnicze


Wszyscy wiemy jak ważnym elementem przemysłu są usługi spawalnicze. Odgrywają one ogromną rolę w różnego rodzaju usterkach technicznych wszelkiego rodzaju maszyn, urządzeń i narzędzi. Nie zapominajmy jednak, że usługi spawalnicze nie są najbezpieczniejsze dla zdrowia ludzkiego. Spawanie wydziela promieniowanie podczerwone IR oraz promieniowanie ultrafioletowe UV. Przyjrzyjmy się wpływowi promieniowania IR na organizm człowieka.
Wpływa ono na dużą skalę na układ nerwowy
Zwiększa potliwość
Skóra po stałym kontakcie z IR przejawia szybkie i intensywne starzenie się skóry.
Przyspiesza przemianę materii
Podwyższa próg odczuwanego bólu

Teraz spójrzmy na promieniowanie ultrafioletowe UV:
Wbrew pozorom to promieniowanie niesie za sobą także korzyści dla organizmu człowieka.
Jest to między innymi lepsze produkowanie witaminy D3 w skórze.
Promienie UV pomagają także w walce z trądzikiem jak również z atopowym zapaleniem skóry.

Widząc jednak te pozytywy nie odrzucajmy negatywów skutków.
Nadmierne promieniowanie UV przyczynia się do powstawania pieprzyków co w konsekwencji może prowadzić do zmian nowotworowych takich jak czerniak.
Porównując ze sobą oba te promieniowania gorszy wpływ na organizm człowieka ma promieniowanie podczerwone.

Oczywiście istnieje wiele sposobów na ochronę siebie oraz otoczenia wokół. W tym artykule chciałabym przedstawić produkt zwany „zasłony spawalnicze„. Są to nic innego jak przezroczyste przegrody umożliwiające ochronę przed wyżej wymienionymi czynnikami. Wielu z nas może pomyśleć ” co może dać kawałek materiału?” Odpowiedź jest prosta ale bardzo istotna.
Poziom promieniowania wynosi 99.99%
Zamontowana przegroda pochłania 90% z czego wynika że do ciała człowieka przedostaje się niespełna 10% szkodliwych czynników. Materiał zasłon jest trudnopalny. W kontakcie z ogniem nie spala się. Skutkiem kontaktu z ogniem jest stapianie się materiału dzięki czemu unikami obrażeń jakie mogłoby spowodować palenie się zasłon spawalniczych. Osobiście uważam, że jest to bardzo dobry sposób na ochronę własnego zdrowia. Dodatkowo przynosi to zdecydowany komfort pracy.